SNI coaching

Neurodivergens gyermeket nevelve az emberben speciális aggodalmak és igények jelenhetnek meg. Olyan kihívásokkal szembesülhetünk, amelyekre még megközelítőleg sincs kész receptünk.
Az autizmus széles spektrumától az ADHD-n keresztül a hiperérzékenységen át a szenzoros feldolgozási zavarig ismerjük a diagnózisokat. Minket azonban nem érdekelnek a címkék, a papírok, a jogok és a korlátok. A Good Balance Coaching speciálisan a kóddal/diagnózissal vagy anélkül, de valamilyen módon eltérő idegrendszeri fejlődést mutató gyermeket nevelő szülőknek kínál coachnig és mentoring szolgáltatást.
A coachingban minden esetben Te határozod meg a célodat. Bármivel fordulhatsz hozzám, amit meg tudsz fogalmazni egy mondatban, mint legyőzendő akadályt vagy elérendő célt. 

Támpontul csak néhány példa:

Mentoring során megosztom veled a témában rendelkezésre álló tudásomat is, és támogatlak a saját utadon. A coaching és a mentoring folyamat sosem keveredik össze, ellenben kiegészítheti egymást. Te döntöd el, számodra mi lehet a leginkább célravezető egyensúlyotok megtalálásában.

+

Egy évben többször indítok néhány alkalmas tréningeket is olyan témákban, amelyek érdekelhetik a neurodivergens gyermekek szüleit. Az időpontokat itt a honlapon és a FB oldalon is meghirdetem.
Erőszakmentes kommunikáció
Hogyan kommunikáljunk erőszakmentesen a gyerekkel, családon belül egymással és tágabb társadalmi körben? Milyen kommunikációs stratégiák segíthetnek az SNI-s gyermeket nevelő szülőknek a társadalomban – szűkebb körben, például a nagycsaládban, ill. tágabb körökben, például közösségi terekben, óvodában, iskolában? Miként segítsük elő gyermekünk elfogadását?
Türelem, elfogadás, asszertivitás
Hogyan valósítsuk meg a gyereknevelésben, és saját magunkkal szemben? Hogyan tegyük ezeket az értékeket uralkodókká családon belül? Hogyan segítsük elő, hogy mások türelmesek/elfogadóak legyenek velünk, és miként kezeljük, ha ítélkeznek felettünk, a gyermekünk felett? Hogyan érjük szelíden, de határozottan el, ami számunkra fontos?
Fej-Szív-Kéz
Nem szeretnéd (túl gyakran) azon kapni magadat, hogy olyat tettél vagy mondtál, ami kárt okozott magadban vagy a szeretteidben? A gondolatok, érzések és cselekedetek közötti dinamika finomhangolása a tudatosság remek eszköze. Hogyan lesz az érzésből gondolat, vagy fordítva, majd tett – hogy tudjuk ezt tudatosabban megélni? Miért jó, ha sikerül?
Aggodalom, szorongás kezelése
Az aggodalom és a szorongás, mint minden érzés, természetes megélések. Származhatnak jó dolgok is belőlük. Mire jó és mikor káros az aggodalom neurodivergens gyermeket nevelő szülők életében? Hogyan döntsük ezt el és hogyan befolyásolhatjuk?
Egyéni életút
Szülők lettetek, de attól még, hogy ez a legfontosabb szerepetek, nem szűnt meg életutatok önálló része sem. Életpályátok, tehetségeitek gondozásra szorulnak, korábbi álmaitokat, céljaitokat nem biztos, hogy fel kell adnotok. Szükségetek van töltekezésre is, hogy gyermeketek felé igazi örömet, szabadságot sugározzatok, amely minta és éltető közeg számára is. Hogyan egyeztessétek össze mindezt gyermeketek speciális igényeivel?

Szülők egymás között

A szeretetteljes, mégis őszinte kommunikáció, egymás elfogadása és támogatása, a családon belüli munkamegosztás mindenki számára üdvös szervezése egy örömteli párkapcsolat és család alappillérei, ám ezek nem épülnek fel maguktól. Mi gátolhatja, hogy mindez jól működjön, és mi segítheti elő – általában, és speciálisan neurodivergens gyermek mellett? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt, mikor minden körülmény állandóan változik? Hogyan maradjunk pár, és legyünk egyúttal boldog család?